5 smakowitych miejsc, czyli moje ulubione blogi kulinarne i nie tylko

207.jpg

Tak jak potrafię czytać książki kucharskie niczym powieści sensacyjne, tak też niestrudzenie przemierzam bezdroża Internetu w poszukiwaniu ciekawych blogów kulinarnych. Zapewniam, że kolejność umiejscowienia w artykule całkowicie losowa!

MADAME EDITH
Blog, który śledzę chyba najbardziej regularnie. Mam wrażenie, że Madame Edith – Edyta Kusińska – nie śpi i ciągle gotuje, ponieważ tempo jej publikowania jest oszałamiające.

To z jej przepisu uczyniłam staropolski piernik, którym obdarowałam połowę swojej rodziny i jeszcze część rodziny mojego narzeczonego. Blog Madame Edith jest świetny z dwóch względów – po pierwsze jest wizualną perełką, a po drugie nie ma możliwości by natrafić tam na przepis-skuchę, czyli taki który ładnie wygląda, ale nie wyjdzie.

SZKOŁA DAM
Nie jest to zasadniczo blog kulinarny, choć od czasu do czasu autorka – Halina Kozłowska – publikuje swoje ulubione przepisy. Szkoła Dam to blog o etykiecie i savoir-vivre. Można tam znaleźć wiele inspirujących artykułów dotyczących organizacji przestrzeni życiowej i gospodarstwa domowego, co niejako jest powiązane z prowadzeniem domowej kuchni.

LA CUISINE, C’EST LUI… ET MOI!
Blog zagraniczny prowadzony przez Jean-Luca Arnauda. Blog w języku francuskim jednakże rozwiązany w genialny sposób –  zawiera szczegółowe informacje łącznie z fotograficznymi prezentacjami, które doskonale tłumaczą kolejne czynności. Listy składników? Ja radzę sobie przy pomocy tłumacza Google – daje radę.

Ten blog to dla mnie kopalnia skarbów kuchni francuskiej.

HELLO CALABRIA
Jak podaje autorka – Aneta Ozonek– to jedyny polskojęzyczny blog zadedykowany Kalabrii.

Podobnie jak Szkoła Dam, tak i Hello Calabria nie jest klasycznym blogiem kulinarnym. Autorka publikuje przepisy kuchni włoskiej, w tym regionu Kalabrii, ale pokazuje też znacznie więcej: „Główne tematy poruszane na blogu obejmują socjologię, etnografię i turystykę a wszystko to ujęte jest w autoetnograficznym podejściu nieakademickim”.

ITALIA POZA SZLAKIEM
Kolejny blog „okołokulinarny” i kolejny blog o Włoszech (nic nie poradzę…). Autorka – Magda Ciach-Baklarz – jest niezwykłą osobą, która robi jednocześnie tysiąc rzeczy – podróżuje, smakuje, poszukuje, pracuje…Odwiedzam winnice, serowarnie, producentów oliwy i lokalnej żywności. Szukam ciekawych miejsc i ludzi. Niezwykle ważna jest dla mnie przyroda, góry, kocham wodę. Bardzo mi zależy, aby to miejscowi pokazywali mi swoje miasto dlatego, jeśli to tylko możliwe, szukam kogoś, kto pokaże mi swoje miejsca”.

Reklamy

Jedna myśl na temat “5 smakowitych miejsc, czyli moje ulubione blogi kulinarne i nie tylko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s